RKS Motosiklet Ekspertizi Nasıl Yapılır?

,

RKS Motosiklet Ekspertizi

RKS Motosiklet Ekspertizi Nasıl Yapılır?

RKS Motosiklet ekspertizi ile kıyaslandığında arabalar için yapılan ekspertiz hizmeti genellikle daha fazla talep görür.

İkinci el araç alım satımlarında öne çıkmakta olan RKS motosiklet ekspertizi de otomobillerde olduğu gibi kendi içerisinde çeşitli evrelerden meydana gelir. Tüm ekspertiz işlemlerinde amaç ortak olup araçta var olan sorunları ve aksaklıkları tespit etmektir. Bu durum RKS motosiklet ekspertizi için de geçerlidir. RKS motosiklet ekspertiz yapılırken değişen aksamlar ile boya durumu gözden geçirilir. Eğer önceden bir parça değişikliği yapılmışsa bunun orijinal olup olmadığına bakılır. Aynı esnada parçanın boya işlemi mi görüp görmediği de incelenir. Buna ilave olarak ekspertiz sırasında amortisörler ve şase kontrol edilir. Bu sayede motosikletin darbe alıp almadığı ya da kaza durumunun olup olmadığını ve de motosiklette herhangi bir düzeltme olup olmadığı ortaya çıkar.

RKS motosiklet ekspertizi yapılırken motor bölümünde yağ yakma var mı veya zincir sesi geliyor mu gibi durumlar kontrol edilir. Bunlara ek olarak fren balataları ve diskleri kontrol edilir. Şanzıman bölümündeki vites geçişlerine bakılır. Motosikletin yoldaki dengesi ve yol sürüş testi yapılır. Elde edilen sonuçlar rapor şeklinde düzenlenir ve kontroller sonrasında müşteriye teslim edilir.

RKS Motosiklet Ekspertizinde Nelere Dikkat Etmeli?

Kaliteli bir RKS motosiklet ekspertizi yaptırmak istenildiğinde fiyat ve içerik uyumunun sağlanıyor olması gerekir.

RKS Motosiklet Ekspertizinde Kullanılan Cihazlar Ve Makineler

RKS Motosiklet ekspertizi yaparken çeşitli cihazlar ve makineler kullanılır. Bunlar arasında bilgisayarlı arıza tespit cihazı, sıcaklık basınç nem ölçer cihazı, fren test makinesi, süspansiyon test makinesi, soğutma fanı cihazı, boya kontrol cihazı gibi cihazlar yer alır.

RKS Motosiklet Ekspertiz

RKS Motosiklet Ekspertizinde Yapılan Yerler

Motosiklet Garajı servisimize dilediğiniz zaman randevu alarak araç ekspertizi yaptırabilirsiniz.

Beğendiğiniz motosikletin ekspertiz işlemini gerçekleştirdik ve motosikletin herhangi bir sorunu olmadığını gördük ve motosikleti satın aldınız. Gönül rahatlığla aldığınız motosikletinizin ömrünün uzun olması ve gerekli bakım işlemleri için veya var olan motosikletinizin bozulduğu durumlarda motosikletinizi götürebileceğiniz En iyi ve Güvenilir Motosiklet Servisi için Buraya Tıklayabilirsiniz

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir