En İyi Başlangıç Motor Tavsiyeleri

Başlangıç Motor Tavsiyeleri

İLK MOTOSİKLET

Başlangıç Motor Tavsiyeleri

İlk motosikletin alınması süreci, oldukça heyecanlı ve bir o kadar kafa karıştırıcıdır. İşleri daha net hale getirmeniz için, göz önünde bulundurmanız gereken 5 madde bulunuyor. Başlangıç Motor Tavsiyeleri

  • Bütçe
  • Güç
  • Ağırlık
  • Kullanılabilirlik
  • Konfor

Bu maddelere en uygun başlangıç motoru seçimi, hem sürüşünüzü daha keyifli hale getirir hem de süreç boyunca sizi güvende tutar. En iyi motosiklet, size en uygun olanıdır. Yukarıda bahsettiğimiz maddeleri inceleyelim. Başlangıç Motor Tavsiyeleri

Bütçe

Yeni bir motosiklete bütçe ayırırken en büyük yanılgı, başlangıçta ne kadar para alabileceğinizi düşündüğünüzdür. Vergileri, sigortayı ve yeni teçhizatı katarak, motosiklet maliyetini hesaplamanız gerekiyor.

Sigorta, motorcular arasındaki en önemli konulardan birisidir. Muhtemelen oranları düşürecek çok araçlı bir poliçeye sahip olunacağından, daha önce mevcut otomobil sağlayıcınız ile iletişime geçebilirsiniz. Sigorta maliyeti daha düşük olan motorların seçimi de son derece önemlidir.

Sıfır motosiklet sahibi olacaksanız, üreticilerin yapmış olduğu kampanyalardan da faydalanabilirsiniz. Yada ilk motorunuz olacağından daha uyguna gelmesini istiyorsanız 2. el bir motosiklette alabilirsiniz. Bu sayede daha uygun maliyetlerle motosiklet sahibi olabilirsiniz.

Başlangıç Motoru Kaç cc Olmalı?

Motosiklet camiasında yoğun bir şekilde tartışılan konuların arasında, birçok sürücü listesinin başında yer alan motor gücü, sürücünün kontrolü için son derece önemlidir. 250cc single’lardan 1600cc V6 canavarlara kadar, yüzlerce motor ve konfigürasyon sunulur.

İlk motor için, 600cc’den fazla güce sahip olmayan, yumuşak ve kontrollü gaz tepkisi ileten bir motosiklet sahibi olmanız daha avantajlıdır. Giriş seviyesi olan motosikletlerin çoğu, gaz pedalı tepkilerinde çok daha az seğirir, bu da gaz pedalı büküldüğünde motordan daha donuk bir tepkiye dönüşür. Bu bazı sürücüler için olumsuz gelebilir, ancak sürüşün ilk yılı için büyük bir avantaj sağlar.

Ağırlık

Motosiklet ne kadar ağırsa, o kadar sert düşer. Bu, yeni başlayanlar için hala beceri setini geliştirirken ve kendini potansiyel küçük hatalar yaparken bulmak doğrudur. Ağır bir motosiklette küçük hatalar yapılması, tehlikeli sorunlara neden olur. Sürücünün kaldırabileceği motoru kullanması oldukça önemlidir.

Kullanılabilirlik

Depolama kapasitesi, menzil, konfor özellikleri ve rüzgar koruması gibi şeyler, moto kamp macerasına devam etme işe gitme isteğinizi etkiler.

Sabırlı olmak ve bir motosikletin tüm özelliklerini incelemek, paranızın karşılığınızı almanızı sağlar ve sürüş olasılığınız artırır. Motor modeline özel olan forumları ve facebook gruplarını da takip edebilirsiniz. Burada, yaptığınız paylaşımlarla motor modeli hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Konfor

Motosiklet sürmek, araba sürmekten çok daha yorucudur ve yolun yarısında boyun, omuz ve diz gibi bölgeler ağrır. Bu yüzden motoru kullanırken, konforda çok önemli bir etkendir.

Konforun ana bileşenlerinden birisi koltuk yüksekliğidir. Boyunuzun yüksekliğine göre koltuk seçimi yapmak, daha keyifli ve konforlu bir sürüş yapmanızı sağlar.

Basit standart motosikletlerden spor motosikletlerine kadar, binlerce kilometre yol gitmenizi sağlayacak ve dayanacak şekilde üretilmiş en iyi başlangıç motoru olarak sizlere aşağıdaki motosikletleri önerebiliriz.

1) 2020 Yamaha YZF-R3

Yamaha R3 sürüş deneyimi, oldukça harika motorlardan birisidir. 321 kiloluk olan roket gemisi, güç dağıtımından dolayı, oldukça etkili sürücü konumu ve süspansiyon hissi sunar.

2) 2020 Honda CB300R

2020 Honda CB300RR, 286cc single’dan hızlanma, şehir ve otoyol sürüşü için güven sağlarken, dönüşlerde sağlam ve hızlı tepkiler verir. Dinamiklerinin ötesinde olan tasarımı, profesyonel bir yarış motoru gibi görünmesini sağlar.

3) 2020 Kawasaki Ninja 400

399cc paralel ikizden harika bir güç elde edilmiştir. Ninja 400, birkaç yıl önce ilk olarak piyasaya çıktı ve endüstriyi uyardı. Yıllar sonra, güç ve yer değiştirme oranlarında giriş seviyesi sınıfına hükmüne devam ediyor ve binicilere muazzam bir değer sağlıyor.

4) 2020 KTM 390 Duke

KT 390 Duke, 313cc motor gücüne sahiptir. Düşük tork ve dik sürüş pozisyonuyla, başlangıç motorları arasında inanılmaz bir enerji sağlar. Pazar sabahı sürüşlerinde, en gelişmiş sürücüler bile bu motoru tercih ediyor.

5) 2020 Ducati Monster 797

803cc gücü bulunan bu motor korkaklara göre değildir. Bu motosiklete binerek, en güzel şeylerden birisini yapmış olursunuz. Mükemmel bir sürüş deneyimi yaşamak ve deneyimler geçirmek için bu orta ve giriş seviyesinde olan motoru tercih edebilirsiniz.

6) 2020 Kawasaki Z400

Efsanevi olan Kawasaki Z400 399cc motor gücüne sahiptir. Honda CB300R gibi rakiplerine karşı, güncellenmiş bir stile sahiptir.

7) 2020 Yamaha MT-03

Dünya pazarında önemli bir yere sahip olan MT serisinin 300 sınıfına ulaştığı motordur. Her MT modeli harika bir yapıya sahiptir. Mühendislik mükemmelliğine bağlılık ve istediğini elde eden hayran kitlesi ile MT-03 en çok tercih edilen başlangıç motorları arasındadır.

8) 2020 Suzuki SV 650

Herkesin hayalinde Suzuki SV 650 sahibi olmak vardır veya bir zamanlar bunu istemiştir. Böylesine köklü bir geçmişe sahip olan motor serisi, listede en iyi motor arasında yer alır. Yeni başlayan sürücüler için açık ara en iyi tur motosikletidir.

9) 2020 BMW G310GS

BMW GS modelleri, 313cc’lik gücüyle formdan çok işlevden ödün vermez. 3 yıllık 36.000 endüstri lideri garantisiyle, BMW’nin beraberinde getirmiş olduğu ek maliyet, emrinizde olan son derece profesyonel bayilik ağı tarafından gölgede bırakılıyor.

10) 2020 Suzuki DR-Z400SM

Denenmiş ve gerçek bir serseri olan DR-Z400SM, rüya gibi sürüşüyle dikkat çeker. Dirtbike görünümü, sokak lastiği ile birleştiğinde, unutulmaz bir sürüş sunar. 398 cc olan motor gücüyle, başlangıç motorları arasında harika bir konfor ve güç sunar.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir