Motosiklet Alım Satımlarında Dikkat Edilesi Gereken Hususlar

Motosiklet Alım Satımlarında Dikkat Edilesi Gereken Hususlar

Motosiklet Alım Satımlarında Dikkat Edilesi Gereken Hususlar

Motosiklet Alım Satımlarında Noterde ve Alışverişte Dikkat Edilesi Gereken Hususlar

2 el motosiklet alışverişleri yaparken motosikletin kazasız yada boyasız olması kadar alım satım esnasında doğabilecek problemlerde çok önemlidir. Motosiklet alım satımlarında noterde ve alışverişte dikkat edilmesi gereken hususlar kısaca şunlardır.

  • Notere gitmeden önce ilk yapmanız gereken motosiklet ekspertizi yaptırmaktır.
  • Motosikletin plaka ve şase numaralarından 5664 sorgulaması yapın.
  • Para alışverişlerinizi noterde yapın. Herhangi bir sorun olmadığını belirttikten sonra para alışverişinizi yaptınız mı diye sorulmaktadır tam Bu esnada para alışverişinizi yapmanızı öneririz Banka havalesi yapacak olursanız eğer yine bu esnada internet bankacılığı uygulamaları kullanarak para alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Banka havalesi ile araç satış işlemi yapacak iseniz aracı satın alacak kişi ile size para gönderen kişinin aynı olduğuna emin olun lakin para hesabınıza geçtikten sonra başka birisi ya da bir tanıdığına satış vermesini istediği zaman bunun noter de belirtin. Aksi halde motosikletinizin satışını kendisine yapmadığını iddia edebilir.
  • Noter öncesinde para alışverişimizi yapalım noterde imza atarız diyen kişilere veya diğer kişilere ya da noterde satışı yaptıktan sonra bankadan parayı size vereceğim diyen kişilere itimat etmeyin. Güvenmek aslında çok iyidir ancak günümüzde kötü niyetli şahıslar yüzünden bu duyumuzda artık risk almaktadır.

Motosiklet satın almadan önce yapılacak ekspertiz işlemi hakkında aklınıza takılan soru işaretlerini bizimle iletişime geçerek bize sorabilirsiniz.

0(212) 982 16 29 veya 0531 885 82 48 numaradan arayabilirsiniz

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir